800 200 205 Po–Pá od 08:00 do 15:00 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

VOLTAREN Emulgel 100g 1%

50099149

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

VOLTAREN Emulgel 100g 1%
Litujeme, ale hledané zboží není momentálně dostupné. K získání podrobnějších informací nás můžete kontaktovat na adrese info@docsimon.cz

Aplikační forma: masti, krémy, gely, pasty

Indikační skupina: analgetika
nesteroidní antiflogistika a antirevmatika

Účinná látka: Diclofenacum diethylaminum 1,16 g/100 g 1%

Těhotenství a kojení: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Voltaren Emulgel se nesmí používat v posledních třech měsících těhotenství, protože může poškodit Vaše nenarozené dítě nebo způsobit problémy při porodu. Voltaren Emulgel může být používán v průběhu prvních šesti měsíců těhotenství po poradě s lékařem, avšak dávka musí být co nejnižší a doba léčení co možno nejkratší. Protože diklofenak prostupuje v malém množství do mateřského mléka, může být Voltaren Emulgel používán během kojení pouze po poradě s lékařem. Nicméně Voltaren Emulgel nesmí být aplikován ani na prsa kojící matky ani na rozsáhlé plochy kůže nebo po dlouhou dobu.

Expediční minimum: Voltaren Emulgel patří do skupiny léků, které se označují nesteroidní protizánětlivé látky. Je určený k zevnímu použití při léčbě bolesti, zánětu a otoků u celé řady bolestivých stavů postihujících svaly a klouby. Voltaren Emulgel je bílý nemastný gel ve vodném základu, který se do pokožky snadno vtírá a velmi dobře se vstřebává.

Doporučené dávkování: Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 14 let. Aplikujte Voltaren Emulgel 3 až 4 krát denně na bolestivou oblast. Jemně vtírejte malé množství přípravku Voltaren Emulgel do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Potřebné množství léčivého přípravku se mění a závisí na velikosti bolestivé nebo oteklé plochy. Obvykle dostačuje množství o velikosti třešně až vlašského ořechu. Při vtírání gelu můžete pociťovat lehký chladivý efekt. Po nanesení léčivého přípravku Voltaren Emulgel si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách. Hliníková tuba: Před prvním použitím propíchněte zapečetěnou tubu ostrým koncem uzávěru. Hliníková laminovaná tuba: K odstranění membrány před prvním použitím odšroubujte a odstraňte uzávěr. Odstraňte membránu vložením opačného konce uzávěru a jeho otočením.Jemně vytlačte malé množství gelu z tuby a pomalu vtírejte do kůže bolestivé nebo oteklé oblasti. Voltaren Emulgel s dávkovačem (tlaková nádoba): Voltaren Emulgel s dávkovačem lze použít i v otočené poloze (dnem vzhůru). Ventil pumpy stlačujte po dobu nezbytnou k uvolnění potřebného množství gelu. Jemně vetřete malé množství gelu do pokožky, kde pociťujete bolest nebo máte otok. Tuba s aplikátorem: Před prvním použitím odstraníte uzávěr tak, že sundáte ochranný kryt. Následně odšroubujte aplikátor. Pomocí otvoru ve tvaru hvězdy na boční straně aplikátoru odstraňte membránu z tuby. Před nanesením gelu nasaďte aplikátor zpět na tubu. Aplikátor otevřete potáhnutím bílé části, potom jemně stlačte tubu s gelem až se objeví gel na konci aplikátoru. Pomocí aplikátoru pomalu a opatrně vetřete gel do kůže v místě bolesti anebo otoku stejně, jako byste místo aplikátoru používali prsty. Díky mírnému tlaku při natírání gelu se aplikátor automaticky uzavře.

EAN: 8596149001678

Výrobce: Novartis s.r.o., Praha, Česká republika, www.novartis.com

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevVOLTAREN EMULGEL 10MG/G GEL 100G II
SUKL kód0173209

VOLTAREN EMULGEL drm gel 1x100gm
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena. v2

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.