800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

PREPARATION H mast 25g

50062465

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

PREPARATION H mast 25g
145 Kč
Cena včetně DPH

Aplikační forma: rektální přípravky (čípky, masti a krémy)

Indikační skupina: antihemoroidalia

Účinná látka: Faecis extractum fluidum 1,00 g, Squali oleum 3,00 g ve 100 g

Těhotenství a kojení: Přípravek mohou používat těhotné ženy a kojící matky, neboť vitamin A se z konečníku nevstřebává.

Expediční minimum: Preparation H mast obsahují vitaminy A a D ve formě tuku ze žraločích jater. Tyto vitaminy jsou nezbytné k obnově výstelky (epitelu) na poškozeném nebo poraněném místě. Složka výtažku ze živých kvasinek má stimulační vliv na dýchání buněk a tím i hojení ran. Přípravek rovněž pomáhá zmenšit otok zanícených tkání. Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty. Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí pro dosažení úlevy obvykle jeden čípek ráno, jeden na noc a jeden po každé stolici. V léčení pokračujte ještě nějakou dobu po ústupu potíží (celkem po dobu nejméně 5 dnů). Přetrvávají-li potíže i nadále, konzultujte svého lékaře.

Doporučené dávkování: Přípravek je určen k místnímu podání a k podání do konečníku. Dospělí: Po šetrném omytí a osušení konečníku naneste rektální mast v tenké vrstvě na citlivé místo v okolí konečníku. Je-li třeba, přípravek je možno nanést přímo do konečníku za použití přibaleného aplikátoru. Přípravek se aplikuje vždy ráno, večer a po každém vyprázdnění střev. Přípravek Preparation H není určen pro děti a dospívající do 18 let.

EAN: 9120036091375 9120036094154

Výrobce: Wyeth Pharmaceuticals, Havant, Velká Británie, www.pfizer.cz

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevPREPARATION H 10MG/G+30MG/G RCT UNG 25G
SUKL kód0164873

Příbalové informace
Rozbalit

 
 
Příbalová informace - VP
 
Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
PREPARATION H
rektální mast
 
Výrobce
Wyeth Pharmaceuticals Ltd., Havant, Hants, Velká Británie
 
Držitel rozhodnutí o registraci
Wyeth Whitehall Export GmbH, Consumer Healthcare, Wien, Rakousko
 
Složení
Léčivé látky:
Faecis extractum fluidum                        1,00 g
Squali oleum                                       3,00 g             ve 100 g masti
 
Pomocné látky:
Bílá vaselina, lehký tekutý parafin, tuk z ovčí vlny, masťový základ, tymiánová silice (červená), methylparaben, propylparaben, glycerol.
 
Indikační skupina
Antihemoroidalum.
 
Charakteristika
Mast Preparation H obsahuje vitaminy A a D ve formě tuku ze žraločích jater. Tyto vitaminy jsou nezbytné k obnově výstelky (epitelu) na poškozeném nebo poraněném místě. Složka výtažku ze živých kvasinek má stimulační vliv na dýchání buněk a tím i hojení ran. Přípravek rovněž pomáhá zmenšit otok zanícených tkání.
 
Indikace
Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty.
Přípravek mohou používat těhotné ženy a kojící matky, neboť vitamin A se z konečníku nevstřebává.
 
Kontraindikace
Preparation H se nesmí použít při známé přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Přípravek není vhodný pro děti.
 
Nežádoucí účinky
Nejsou známy. V případě jakékoliv neobvyklé reakce po použití přípravku se poraďte s lékařem.
 
Interakce
Není známo, že by při současném užívání jiných léčiv docházelo k vzájemnému ovlivnění účinků. Než začnete současně s Preparation H užívat nějaký jiný volně prodejný lék, poraďte se svým ošetřujícím lékařem.
 
 
Dávkování
Nedoporučí-li lékař jinak, používají dospělí pro dosažení úlevy mast obvykle ráno, před spaním a po každé stolici, vždy po předchozím omytí. V léčení pokračujte ještě nějakou dobu po ústupu potíží (celkem po dobu nejméně 5 dnů). Přetrvávají-li potíže i nadále, konzultujte svého lékaře.
 
Způsob použití
Přípravek se používá místně. Přiměřené množství naneste (případně za pomoci aplikátoru) na postižené místo. Aplikátor je nutno před každým použitím zvlhčit a po něm pečlivě očistit.
 
Upozornění
Trpíte-li hemoroidy, měl(a) byste se poradit se svým lékařem. Krvácíte-li z konečníku a jste-li jakkoliv na pochybách, zda jde o krvácení z hemoroidů, vyhledejte lékaře co možná nejdříve.
Předávkování
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
 
Uchovávání
Při teplotě do 25°C.
 
Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Balení
Tuba s obsahem 25 nebo 50 g, aplikátor.
 
Datum poslední revize textu
2.11.2005
 
 
Vysvětlivky zkratek uvedených na obale:
 
EXP *** (datum expirace – vytlačeno do fólie)
LOT ***   (číslo šarže - vytlačeno do fólie)


Jak předcházet hemoroidům?
 
 
Nepříjemným potížím s hemoroidy lze předejít několika jednoduchými preventivními opatřeními.
 
 
Péče o pravidelnou stolici
 
Pokuste se vyvarovat obtížného a namáhavého vyprazdňování, zvláště pocházíte-li z rodiny, ve které se hemoroidy často vyskytují. Zvykněte si vyprazdňovat se snadno a přirozeně každý den, nejlépe ráno ve stejnou dobu. Nepoužívejte zbytečně projímadla.
 
 
Velmi užitečná je i správná dieta
 
Jezte co nejvíce stravy bohaté na vlákninu, po níž stolice nebude ani příliš tuhá ani příliš řídká. Díky tendenci přijímat příliš mnoho upravené a jednostranné stravy jsou dnes hemoroidy mnohem častější, než před 50 lety. Potraviny, které byste měli pravidelně jíst, jsou např. obilné vločky, celozrnný chléb, ovoce a čerstvá zelenina. Vyvarujte se potravin o nichž víte, že Vám způsobují zácpu. I přes individuální rozdíly jsou takovými potravinami nejčastěji bohatá a kořeněná jídla, alkohol, káva a čaj.
 
 
Hygiena
 
Úlevu při hemoroidech přináší opatrné a pečlivé omývání konečníku a odstraňování zbytků stolice a dráždivých látek, které způsobují bolest, otoky a svědění. Postižená místa je nutno udržovat v co největším suchu, neboť sucho napomáhá hojení. Z téhož důvodu dávejte přednost bavlněnému prádlu před prádlem z umělých vláken.

PREPARATION H rct ung 1x25gm
PREPARATION H čípky 12
registrovaný léčivý přípravek
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena. v2

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.