800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

PHLOGENZYM tbl 800

50014576

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

PHLOGENZYM tbl 800
doprava zdarma

Toto zboží nelze z legislativních důvodů doručit do následujících zemí:

Slovensko
doprava zdarma
5050 Kč
Cena včetně DPH

Aplikační forma: tablety, tobolky

Indikační skupina: enzymové přípravky

Účinná látka: Bromelaina 90 mg (odpovídá 250 F.I.P.-j), trypsinum 48 mg (odpovídá 24 mikrokat), rutosidum trihydricum 100 mg

Těhotenství a kojení: O užívání Phlogenzymu během těhotenství a kojení se poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Expediční minimum: Phlogenzym obsahuje kombinaci dvou proteolytických enzymů (látky štěpící bílkoviny) a rostlinného flavonoidu rutosidu. Účinné látky přípravku příznivě zasahují v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Složky přípravku Phlogenzym se v součinnosti podílejí na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na urychleném vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Normalizují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků. Phlogenzym snižuje vazkost krve a pozitivně ovlivňuje některé vlastnosti krevních destiček a červených krvinek, které se uplatňují při tvorbě krevních sraženin (trombů). PHLOGENZYM podporuje a zrychluje procesy hojení a regenerace tkání a omezuje bolest spojenou se zánětem. Hodí se zejména pro poúrazové a pooperační otoky, jako součást léčby nejrůznějších zánětlivých stavů (např. záněty močových cest a pohlavních orgánů, záněty žil). Může se uplatnit i v léčbě zánětů pohybového aparátu a při revmatických chorobách.Tablety jsou odolné vůči žaludeční šťávě.

Doporučené dávkování: U dospělých se doporučuje užívat 6 tablet denně (3x denně 2 tablety nebo 2x denně 3 tablety). Doporučené dávkování pro děti od 6 let je 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti a den. Tato dávka se rozdělí do 2-4 dílčích dávek. Tablety je nutné užívat nalačno (tj. nejméně 30 minut před jídlem a alespoň 2 hodiny po jídle).

EAN: 4030142015798

Výrobce: Mucos Pharma GmbH and Co, Geretsried, Německo, www.mucos.cz

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevPHLOGENZYM 90MG/48MG/100MG TBL FLM 800
SUKL kód0067167

Příbalové informace
Rozbalit

PHLOGENZYM

potahované tablety k vnitřnímu užití

Držitel rozhodnutí o registraci

MUCOS Pharma GmbH & Co.KG, D-13509 Berlín, Německo

Výrobce

MUCOS Emulsionsgesellschaft mbH, Berlín, Německo

Složení

V 1 potahované tabletě:
Léčivé látky: bromelaina 90 mg (odpovídá 450 F.I.P.-j.), trypsinum 48 mg (odpovídá 24 µkat), rutosidum trihydricum 100 mg.
Pomocné látky: monohydrát laktózy, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, mastek, triethyl-citrát, kopolymer MA/MMA 1:1, makrogol 6000, vanilin, čištěná voda, kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Indikační skupina

Varium, enzymový přípravek.

Charakteristika

Phlogenzym je přípravek obsahující kombinaci dvou proteolytických enzymů (látky štěpící bílkoviny) rostlinného a živočišného původu doplněných rostlinným flavonoidem rutosidem, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Složky přípravku Phlogenzym se v součinnosti podílejí na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na urychleném vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Normalizují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků. Phlogenzym snižuje vazkost krve a pozitivně ovlivňuje některé vlastnosti krevních destiček a červených krvinek, které se uplatňují při tvorbě krevních sraženin (trombů). Tím zlepšuje průtok krve v drobných cévách a upravuje tak prokrvení tkání, jejich zásobení živinami a kyslíkem. Tím vším se podporují a zrychlují procesy hojení a regenerace tkání a omezuje se bolest spojená se zánětem. Tablety jsou odolné proti žaludeční šťávě.

Indikace

1.Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je Phlogenzym možno použít u těchto stavů:
  • poúrazové a pooperační otoky.
2.Jako podpůrná léčba je Phlogenzym vhodný při těchto stavech:
  • zánětlivá onemocnění - a to zejména: záněty močových a pohlavních orgánů, záněty žil, potrombotický syndrom (stav po opakovaných zánětech žil), bércové vředy;
  • revmatická onemocnění:

revmatoidní artritida (zánětlivé kloubní onemocnění);
revmatismus měkkých tkání (např.: svalový revmatismus, "tenisový" loket, "zamrzlé" rameno, záněty šlachové pochvy);
zánětlivá aktivace artrózy (degenerativního onemocnění kloubů a páteře).

Přípravek mohou užívat dospělí a děti od 6 let.

Dětem lze Phlogenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Kontraindikace

Phlogenzym se nesmí užívat při přecitlivělosti na jeho léčivé nebo pomocné látky. Přípravek nesmějí užívat pacienti s vážnými vrozenými nebo získanými poruchami krevní srážlivosti (např. u hemofilie, těžkých poškození jater, dialyzovaných pacientů). O užívání Phlogenzymu během těhotenství a kojení se poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Nežádoucí účinky

Phlogenzym je obvykle dobře snášen, ani při dlouhodobém užívání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se mohou objevit změny konzistence (průjem), barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednotlivých dávek se mohou dostavit pocity plnosti, nadýmání a výjimečně nevolnost. Těm lze zabránit rozdělením celkové denní dávky na více dílčích dávek v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i nadále přetrvávají, poraďte se s lékařem. Vzácnými nežádoucími účinky jsou: bolest hlavy, pocity hladu a zvýšená potivost. Zřídka pozorované alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léčby. Při jejich případném výskytu přerušte užívání Phlogenzymu a poraďte se s lékařem.

Interakce s jinými léky

Nežádoucí interakce Phlogenzymu s jinými současně užívanými léky není známa. Přesto však, jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Phlogenzymu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte.

Bude-li Vám lékař předepisovat jiný lék, upozorněte ho, že užíváte Phlogenzym.

Dávkování

U dospělých se doporučuje užívat 6 tablet denně (3x denně 2 tablety nebo 2x denně 3 tablety). Ve zvláštních případech (těžký průběh onemocnění, počátek akutního zánětu, poúrazové a pooperační stavy, kde je třeba rychlé vstřebání otoku, krevních podlitin a výronů) lze po poradě s lékařem užívat i 12 tablet denně (3x denně 4 tablety nebo 4x denně 3 tablety).

Doporučené dávkování pro děti od 6 let je 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti a den. Tato dávka se rozdělí do 2-4 dílčích dávek.

Způsob použití

Tablety je nutné užívat nalačno (tj. nejméně 30 minut před jídlem a alespoň 2 hodiny po jídle) a nerozkousané je hojně zapít - minimálně 1 l tekutiny.

Upozornění

Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Phlogenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za projev kladné reakce organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Před užíváním Phlogenzymu u chronických (dlouhodobých) onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Pokud máte podstoupit operaci, upozorněte svého lékaře, že užíváte Phlogenzym.

Sacharidy obsažené v 1 tabletě odpovídají 4,65 kcal = 19,5 kJ.

Způsob uchovávání

Při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném původním vnitřním obalu.

Varování

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Balení

40, 100, 200 potahovaných tablet v blistru.
800 potahovaných tablet v lékovce z plastické hmoty (klinické balení).

Datum poslední revize: 13.1.2011.

datum zpracování

31.1.2011 (č.j. 3368/2011)

 

PHLOGENZYM por tbl flm 800
doprava zdarma
PHLOGENZYM tbl 200
registrovaný léčivý přípravek
doprava zdarma
WOBENZYM drg 200
registrovaný léčivý přípravek
doprava zdarma
WOBENZYM drg 800
registrovaný léčivý přípravek
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena.

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.