800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

PANADOL EXTRA tbl 30

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

PANADOL EXTRA tbl 30
běžná cena 91 Kč
ušetříte 6%
85 Kč
Cena včetně DPH
Litujeme, ale hledané zboží není momentálně dostupné. K získání podrobnějších informací nás můžete kontaktovat na adrese info@docsimon.cz

Aplikační forma: tablety, tobolky

Indikační skupina: analgetika, antipyretika

Účinná látka: Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg.

Těhotenství a kojení: Jste-li těhotná nebo kojíte, poraďte se dříve než začnete užívat jakýkoli lék, včetně Panadolu Extra, se se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek se nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení. Kofein není doporučován k použití v průběhu těhotenství pro možné zvýšení rizika spontánního potratu spojeného s jeho konzumací. Kofein v mateřském mléku může mít stimulační efekt na kojené dítě.

Expediční minimum: Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Doporučené dávkování: Dospělí a mladiství od 15 let: 1-2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34-60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Mladiství 12-15 let: 1 tabletu nejvýše 3x denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte.

EAN: 8596149001159

Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Waterford, Velká Británie, www.gsk.cz

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevPANADOL EXTRA 500MG/65MG TBL FLM 30 I
SUKL kód0173283

Příbalové informace
Rozbalit

Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
PANADOL EXTRA
            potahované tablety
 
 
Držitel rozhodnutí o registraci
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká
Británie.
Výrobce
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irsko.
Složení
Léčivé látky: Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.
Pomocné látky: Kukuřičný škrob, přebdobtnalý škrob, povidon 25, sorbitan draselný, mastek,
kyselina stearová, sodná sůl kroskarmelózy, hydroxypropylmethylcelulóza, triacetin.
Indikační skupina
Analgetikum, antipyretikum.
Charakteristika
Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti. Paracetamol
zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje
kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh
u horečnatých onemocnění.
Indikace
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12ti let. Panadol Extra potahované tablety je
vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových
bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků
chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.
Kontraindikace
Při těhotenství a v období kojení se poraďte před použitím tohoto léku s lékařem. Při známé
přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se
pro onemocnění jater se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek
se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků
poškozujících játra.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení,
nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném
výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.
Interakce
Účinky přípravku Panadol Extra a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem
ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo
které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku
Panadol Extra užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné
užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu
může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra
s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem
produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat
nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychení srdeční činnosti.
Dávkování a způsob užití
Dospělí a mladiství: 1-2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně
4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. 
Děti 12-15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá
dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek
nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.
Upozornění
Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Užívání
vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento
přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním
onemocněním. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění
příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.
Předávkování
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít
k selhání funkce jater.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.
Varování
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.
Balení
10, 12, 20, 24, 30 potahovaných tablet. 
Datum poslední revize
19.11.2003
 

PANADOL EXTRA por tbl flm 30
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena.

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.