800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

PANADOL EXTRA NOVUM tbl 30

50106703

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

PANADOL EXTRA NOVUM tbl 30
PANADOL EXTRA NOVUM tbl 30
99 Kč
Cena včetně DPH

Jiné označení: PANADOL EXTRA NOVUM

Aplikační forma: tablety, tobolky

Indikační skupina: analgetika, antipyretika

Účinná látka: Paracetamolum 500 mg, coffeinum 65 mg.

Těhotenství a kojení: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začente tento přípravek užívat. Vzhledem k obsahu kofeinu se přípravek nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení. Kofein může v průběhu těhotenství způsobit zvýšení rizika spontánního potratu spojeného s jeho konzumací. Kofein v mateřském mléku může mít stimulační efekt na kojené dítě.

Expediční minimum: Panadol Extra Novum obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein. Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění. Potahované tablety Panadol Extra Novum jsou vhodné k úlevě při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci. Panadol Extra Novum též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku. Po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních, jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění), a při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Doporučené dávkování: Přípravek není vhodný pro děti mladší 12 let. Dospělí a dospívající od 15 let: 1 – 2 tablety podle potřeby 1 až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Maximální denní dávka je 8 tablet za 24 hodin. Dospívající ve věku 12 – 15 let: 1 tableta podle potřeby až 6 x denně s časovým odstupem nejméně 4 - 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka 6 tablet za 24 hodin.

EAN: 8596149003191

Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Waterford, Velká Británie, www.gsk.cz

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevPANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL FLM 30 III
SUKL kód0223525

IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg
registrovaný léčivý přípravek
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena. v2

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.