800 200 205 Po–Pá od 08:00 do 15:00 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

LAMISIL 1x KOŽNÍ roztok 4g 1%

50010097

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

LAMISIL 1x KOŽNÍ roztok 4g 1%
Litujeme, ale hledané zboží není momentálně dostupné. K získání podrobnějších informací nás můžete kontaktovat na adrese info@docsimon.cz

Aplikační forma: tekutiny pro vnější použití (roztoky,spreje, emulze)

Indikační skupina: antimykotika

Účinná látka: Terbinafini hydrochloridum 11,25 mg (odpovídá Terbinafinum 10 mg) v 1 g

Expediční minimum: Lamisil 1x kožní roztok 1% se používá k jednorázové léčbě tinea pedis (plíseň nohou) označované jako atletická noha. Účinkuje tak, že usmrcuje houby způsobující onemocnění atletická noha. Po aplikaci na nohy zanechává bezbarvý film, který zůstává na kůži a uvolňuje léčivou látku do kůže. Přípravek musíte nanést na obě nohy najednou, dokonce i v případě, že jsou příznaky viditelné jen na jedné noze. Tím zajistíte úplné odstranění houby zodpovědné za Vaši infekci. Tato infekce může být přítomna i na jiných oblastech nohou, kde není viditelné žádné poškození. Po nanesení na nohy přípravek rychle schne, přitom vytvoří bezbarvý povlak. Množství přípravku obsažené v tubě je postačující pro ošetření obou nohou. Lamisil 1x kožní roztok 1% dodává léčivou látku do kůže, kde přetrvává po mnoho dní a usmrcuje houby, které způsobují vznik atletické nohy. Pro dosažení nejlepších výsledků je zapotřebí nohy neomývat ani neoplachovat po dobu 24 hodin od aplikace přípravku.

EAN: 8594050581135

Výrobce: Novartis Consumer Health UK Ltd., Derbyshire, Velká Británie, www.novartis.com

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevLAMISIL 1X KOŽNÍ ROZTOK 1% 10MG/G DRM SOL 1X4G
SUKL kód0061209

Příbalové informace
Rozbalit

 

PŘÍBALOVÁ INFORMACE –

INFORMACE PRO UŽIVATELE

Vp.
 
Lamisil 1x kožní roztok 1%
Terbinafini hydrochloridum
 
Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.
·         Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
·         Požádejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
·         Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 1 týdne, musíte se poradit s lékařem nebo lékárníkem.

·         Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

 

V příbalové informaci naleznete:

1.        Co je přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% a k čemu se používá
2.        Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% používat
3.        Jak se přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% používá
4.        Možné nežádoucí účinky
5.        Jak přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% uchovávat
6.        Další informace
 
1.       Co je přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% a k čemu se používá
Přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% se používá k jednorázové léčbě tinea pedis (plíseň nohou) označované jako atletická noha. Účinkuje tak, že usmrcuje houby způsobující onemocnění atletická noha. Po aplikaci na nohy zanechává bezbarvý film, který zůstává na kůži a uvolňuje léčivou látku do kůže.
 Podle čeho poznáte, že trpíte onemocněním zvaným atletická noha?
Mykóza nohou neboli „atletická noha“ (tinea pedis) se vyskytuje pouze na nohou, kde se často nejdřív objevuje mezi prsty, ale může se také rozšířit na plosky nohou nebo na jejich strany. Nejčastější typ mykózy nohou způsobuje praskání nebo šupinkovité odlupování kůže, ale také se u Vás může vyskytnout mírný otok, puchýře nebo mokvající vředy. Tyto projevy bývají často spojeny s pocity svědění nebo pálení.
Pokud si nejste jisti, jestli jsou vaše příznaky způsobeny mykózou nohou, obraťte se, prosím, na svého lékaře nebo lékárníka dříve, než začnete přípravek Lamisil 1 x kožní roztok 1  používat.
 
2.       Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% používat
Nepoužívejte přípravek Lamisil 1 x kožní roztok 1%:
·         jestližejste alergický/á (přecitlivělý/á) na terbinafin nebo na kteroukoliv další složku tohoto léčivého přípravku (viz seznam látek na konci bodu 6).
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1% je zapotřebí:
 
·         Děti a dospívající pod 18 let nesmí z důvodu nedostatku zkušeností s přípravkem u této věkové skupiny přípravek používat.
·         Nepoužívejte tento přípravek, pokud trpíte dlouhotrvající plísňovou infekcí chodidla a paty spojenou se ztluštěním a/nebo výrazným šupinovitým odlupováním kůže. Pokud se domníváte, že máte toto onemocnění, obraťte se na svého lékaře, protože můžete potřebovat jiný léčivý přípravek.
·         Tento přípravek používejte pouze k ošetření kůže nohou. Dbejte na to, aby se přípravek nedostal na obličej, do očí či na poškozenou kůži (mimo ošetřované místo), kde by mohl vyvolat podráždění. V případě náhodného zasažení očí důkladně oči propláchněte tekoucí vodou. Při přetrvávajících potížích vyhledejte svého lékaře.
·         Pouze k vnějšímu podání.
·         Chraňte před otevřeným ohněm (přípravek obsahuje alkohol).
 
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky
Nepoužívejte současně s Lamisilem 1x kožním roztokem 1% jinou léčbu nebo přípravky na své nohy (včetně těch, které jsou dostupné bez lékařského předpisu).
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
 
Těhotenství a kojení
Jste-li těhotná, poraďte se před použitím přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1% se svým lékařem nebo lékárníkem, jelikož jsou jen omezené zkušenosti s používáním během těhotenství.
V období kojení přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% nepoužívejte, neboť se terbinafin vylučuje do mateřského mléka.
 
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Použití Lamisilu 1x kožního roztoku 1% neovlivňuje schopnost řídit dopravní prostředky a obsluhovat stroje.
 3.       Jak se přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% používá
 Pouze pro dospělé. Nepoužívejte u pacientů do 18 let.
Přípravek aplikujte jen jednou. Neaplikujte podruhé.
Přípravek musíte nanést na obě nohy najednou, dokonce i v případě, že jsou příznaky viditelné jen na jedné noze. Tím zajistíte úplné odstranění houby zodpovědné za Vaši infekci. Tato infekce může být přítomna i na jiných oblastech nohou, kde není viditelné žádné poškození.
Po nanesení na nohy přípravek rychle schne, přitom vytvoří bezbarvý povlak. Množství přípravku obsažené v tubě je postačující pro ošetření obou nohou.
Lamisil 1x kožní roztok 1% dodává léčivou látku do kůže, kde přetrvává po mnoho dní a usmrcuje houby, které způsobují vznik atletické nohy. Pro dosažení nejlepších výsledků je zapotřebí nohy neomývat ani neoplachovat po dobu 24 hodin od aplikace přípravku.
Kdy přípravek použít
Nejlépe je aplikovat Lamisil 1x kožní roztok 1% po sprchování nebo koupeli.
 Jak používat přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1%:
·                Léčba spočívá v jediné aplikaci.
·                Omyjte si obě nohy a pečlivě je osušte.
·                Umyjte si a osušte ruce.
·                Odstraňte z tuby uzávěr.
·                Naneste přípravek na obě nohy. Na každou nohu spotřebujte zhruba polovinu tuby, v množství postačujícím pro pokrytí kůže. Ošetřete nejprve jednu nohu, než začnete ošetřovat druhou.
·                Přípravek nanášejte pomocí prstů rukou, jak je patrno z doprovodných ilustrací: Naneste jej rovnoměrně mezi prsty, pod a nad prsty. Potom přípravek naneste na chodidlo a na strany nohy.
·                Přípravek nevtírejte do pokožky a nohy nemasírujte.                    
 
·                Druhou nohu ošetřete stejným způsobem, a to i v případě, že její kůže vypadá zdravě. Tím zajistíte úplného odstranění houby - infekce může být přítomna i na druhé noze, ačkoliv se nijak neprojevuje.
·                Nechte přípravek schnout po dobu 1-2 minut, dokud se nevytvoří tenký povlak. Poté si vezměte své obvyklé ponožky či obuv.
·                Po aplikaci si umyjte ruce teplou mýdlovou vodou.
·                Nemyjte si ani si neoplachujte nohy po dobu 24 hodin od aplikace přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1%. Jemným poklepem vysušte nohy po jemném umytí.
·                Přípravek již podruhé na kůži nenanášejte.
Lamisil 1x kožní roztok 1% začne okamžitě usmrcovat houby. Film, který se vytvořil, znamená, že léčivá látka proniká do vaší kůže, kde pokračuje v hubení po několik dní. Během několika dnů by se měl stav Vaší kůže začít zlepšovat, ale úplné zhojení kůže si u Vás může vyžádat až 4 týdny.
Pokud jste během jednoho týdne od aplikace přípravku Lamisil 1x kožní roztok 1% nezaznamenali žádné známky zlepšení, požádejte, prosím, o radu svého lékaře či lékárníka. Pokud přípravek nezabral po jeho první aplikaci, nepoužívejte ho podruhé na stejnou mykózu nohou.
 Léčbě napomáhá:
Léčbě napomáhá udržování postižené oblasti v čistotě pravidelným mytím po uplynutí prvních 24 hodin. Kůži pečlivě osušte, bez tření. Snažte se vyhnout škrábání postiženého místa, i když může svědit, protože tak můžete způsobit další poškození a zpomalit proces hojení nebo rozšířit infekci.
Infekci lze snadno přenést na jiné osoby, proto dbejte na to, abyste měli vlastní ručník a oděv a nedělili se o ně s ostatními. Ručníky i oblečení je nutno často prát, abyste se ochránili před opakováním infekce.
 
 Jestliže jste náhodně požili přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1%
Sdělte to svému lékaři. Poradí vám, jak máte postupovat.
 
Jestliže se vám přípravek náhodně dostal na obličej nebo do očí
Pečlivě opláchněte váš obličej nebo oči proudem vody. Při přetrvávajících obtížích navštivte lékaře.
 Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
 4.       Možné nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i Lamisil 1x kožní roztok 1% nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Méně časté nežádoucí účinky (vyskytují se u 1-10 lidí z 1000)
Méně časté jsou reakce v místě aplikace, jako např. suchá kůže, podráždění kůže nebo pálení kůže po aplikaci. Jsou většinou mírné, přechodné a neškodné.
Velmi vzácné nežádoucí účinky (vyskytují se u méně než 1 osoby z 10 000)
Ve velmi vzácných případech mohou být lidé alergičtí na přípravek, což může způsobit kožní vyrážku, svědění, puchýře na kůži nebo kopřivku. Pokud se u vás projevila alergická reakce nebo jakýkoli z výše uvedených příznaků při používání přípravku, odstraňte přípravek denaturovaným alkoholem (k dostání v lékárnách), umyjte si nohy teplou mýdlovou vodou, opláchněte je, vysušte a konzultujte svého lékaře nebo lékárníka.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
5.       Jak přípravek Lamisil 1x kožní roztok 1% uchovávat
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte Lamisil 1x kožní roztok 1% po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě a krabičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Přípravek uchovávejte při teplotě do 30°C, v původním obalu, aby byl chráněn před světlem.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
6.       Další informace
Co Lamisil 1x kožní roztok 1% obsahuje
Nepoužívejte Lamisil 1x kožní roztok 1%, pokud jste alergický(á)/přecitlivělý(á) na jakoukoliv látku přípravku.
Léčivou látkou je terbinafin (ve formě hydrochloridu).
1g kožního roztoku obsahuje 10 mg terbinafinum (ve formě terbinafini hydrochloridum).
Pomocné látky jsou: akrylatooktylamid kopolymer, hyprolosa, střední nasycené triacylglyceroly; ethanol 96% (V/V).
Jak Lamisil 1x kožní roztok 1% vypadá a co obsahuje toto balení
Lamisil 1x kožní roztok 1% je čirý až slabě neprůhledný viskózní roztok. Dostupný je v 4g tubě.
Držitel rozhodnutí o registraci
Novartis s.r.o., Praha, Česká republika
Výrobce
NOVARTIS CONSUMER HEALTH UK LTD., SOMERCOTES, DERBYSHIRE, Velká Británie
NOVARTIS ( HELLAS ) S.A.C.I., ATHENS, Řecko
NOVARTIS CONSUMER HEALTH - GEBRO GMBH, FIERBERBRUNN, Rakousko
NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH, MUNCHEN, Německo
NOVARTIS CONSUMER HEALTH UK LIMITED, HORSHAM, WEST SUSSEX, Velká Británie
NOVARTIS FINLAND OY, ESPOO, Finsko
NOVARTIS HEALTHCARE A/S, KOPENHAGEN, Dánsko
NOVARTIS NORGE AS, OSLO, Norsko
NOVARTIS SVERIGE AB, TÄBY, Švédsko
Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 30.8.2006
 

LAMISIL 1X KOŽNÍ ROZTOK 1% drm sol 1x4gm/40mg
CLOTRIMAZOL AL krém 20g 1%
CLOTRIMAZOL AL krém 20g 1%
registrovaný léčivý přípravek
FONGEX protiplísňový prací prostředek 200ml
FONGEX protiplísňový prací prostředek 200ml
zdravotnický prostředek
LAMISIL krém 15g  1%
LAMISIL krém 15g 1%
registrovaný léčivý přípravek
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena. v2

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.