800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

Dr.Max IBUPROFEN tbl 100x 400mg

50102483

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

Dr.Max IBUPROFEN tbl 100x 400mg
139 Kč
Cena včetně DPH

Aplikační forma: tablety, tobolky

Indikační skupina: analgetika, antipyretika

Účinná látka: ibuprofenum 400mg

Těhotenství a kojení: Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Ibuprofen se nesmí používat v posledních 3 měsících těhotenství, protože může způsobit významné poruchy srdce, plic a ledvin u ještě nenarozeného dítěte. Jestliže se používá na konci těhotenství, může způsobit krvácení u matky a dítěte a oslabit sílu děložních stahů, což může opozdit nástup porodu. V prvních 6 měsících těhotenství smíte používat Ibuprofen Dr.Max pouze po konzultaci se svým lékařem, a to jen pokud je to zcela nezbytné. Přípravek patří do skupiny léků (NSAID), které mohou zhoršit plodnost žen. Tento účinek je reverzibilní a odezní po vysazení léku. Ibuprofen se ve velmi malém množství vylučuje do mateřského mléka a při krátkodobé léčbě není obvykle nutné kojení přerušit. Jestliže však máte předepsanou dlouhodobou léčbu, je třeba zvážit předčasné ukončení kojení.

Doporučené dávkování: Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nežádoucí účinky lze minimalizovat používáním nejnižší účinné dávky po co nejkratší dobu potřebnou ke zvládnutí projevů choroby. Neužívejte Ibuprofen Dr.Max déle než 7 dní bez porady s lékařem. Dávka ibuprofenu závisí na věku a tělesné hmotnosti pacienta. Obvyklá dávka přípravku je: Mírná až středně silná bolest a horečka Dospělí a dospívající nad 12 let (≥ 40 kg) Užívá se ½ až 1 tableta v jednorázové dávce nebo 3-4 krát denně v intervalu 4 až 6 hodin. Dávkování u bolesti hlavy při migréně: 1 tableta v jednorázové dávce, v případě potřeby 1 tableta v intervalech 4 až 6 hodin. Maximální denní dávka by neměla překročit 3 tablety (1 200 mg). Bolesti při menstruaci: Dospělí a dospívající nad 12 let Užívá se ½ až 1 tableta 1-3 krát denně podle potřeby v intervalu 4 až 6 hodin. Maximální počet tablet by neměl překročit 3 tablety (1 200 mg) v jednom dni. Tabletu užijte s jídlem nebo po jídle a zapijte ji sklenicí vody. Pro snadné spolknutí léku nebo úpravu dávek je možné tabletu rozdělit na dvě poloviny. Obraťte se na svého lékaře, pokud se váš stav nezlepšil do 7 dní nebo se zhoršil.

EAN: 8595566450953

Výrobce: Medis international, a.s., Bolatice, Česká republika

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevIBUPROFEN DR.MAX 400MG TBL FLM 100 I
SUKL kód0224942

Příbalové informace
Rozbalit

Příbalová informace: informace pro pacienta
Ibuprofen Dr.Max 400 mg potahované tablety
Ibuprofenum

 

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však musíte užívat Ibuprofen Dr.Max pečlivě, aby Vám co nejvíc prospěl.
- Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
- Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékárníka.
- Pokud se do 3 až 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
- Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
Co naleznete v této příbalové informaci
1. Co je přípravek Ibuprofen Dr.Max a k čemu se používá
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ibuprofen Dr.Max užívat
3. Jak se přípravek Ibuprofen Dr.Max užívá
4. Možné nežádoucí účinky
5. Jak přípravek Ibuprofen Dr.Max uchovávat
6. Další informace


1. Co je přípravek Ibuprofen Dr.Max a k čemu se používá

Přípravek Ibuprofen Dr.Max patří do skupiny léků, které se nazývají NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), které tlumí bolest, zánět a snižují horečku.
Ibuprofen Dr.Max 400 mg se používá ke zmírnění mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů, menstruační bolesti a ke snížení horečky.


2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ibuprofen Dr.Max užívat
Neužívejte přípravek Ibuprofen Dr.Max
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na ibuprofen nebo na kteroukoliv složku přípravku Ibuprofen Dr.Max
- jestliže máte alergické reakce jako astma, rýmu, svědivou vyrážku nebo otok rtů, obličeje, jazyka či hrdla po použití léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou nebo jiných léků na bolest a zánět (NSAID)
- jestliže jste měl/a nebo máte žaludeční nebo dvanáctníkový vřed či krvácení v souvislosti s předchozím používáním léků na bolest a zánět (NSAID)
- jestliže máte žaludeční nebo dvanáctníkový vřed či krvácení nebo jestliže jste měl/a v minulosti dvě nebo více těchto příhod
- jestliže máte závažné potíže s játry, ledvinami nebo srdcem (včetně ischemické choroby srdeční)
- jestliže jste v posledních 3 měsících těhotenství
- jestliže jste silně dehydratován/a (způsobeno např. zvracením, průjmem nebo nedostatečným příjmem tekutin)
- jestliže trpíte aktivním krvácením (včetně krvácení do mozku)
- jestliže trpíte poruchou krvetvorby z neznámých příčin
- Ibuprofen Dr.Max nesmí užívat děti mladší 6 let.
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Ibuprofen Dr.Max je zapotřebí:
Užití přípravku Ibuprofen Dr.Max proto konzultujte nejdříve se svým lékařem,
- pokud máte systémový lupus erythematodes (SLE) nebo jiné autoimunitní onemocnění
- pokud máte vrozenou poruchu červeného krevního barviva hemoglobin (porfyrie)
- pokud máte chronické zánětlivé střevní onemocnění, jako je zánět tlustého střeva s vředy (ulcerózní kolitida), zánětlivé postižení trávicího traktu (Crohnova choroba) či jiné choroby žaludku nebo střev
- pokud máte poruchu krvetvorby
- pokud máte problémy se srážením krve
- pokud máte alergie, sennou rýmu, astma, chronické zduření nosní sliznice, dutin, nosních mandlí nebo chronické obstrukční onemocnění dýchacího systému, protože v těchto případech je větší riziko zúžení dýchacích cest s dýchacími potížemi (bronchospasmus)
- pokud máte problémy s oběhem krve v tepnách horních či dolních končetin
- pokud máte jaterní, ledvinové nebo srdeční potíže nebo vysoký krevní tlak
- pokud jste se právě podrobil/a velkému chirurgickému výkonu
- pokud jste v 1. až 6. měsíci těhotenství
- pokud kojíte.
Starší pacienti
Jestliže jste starší osoba, budete náchylnější k nežádoucím účinkům, zejména ke krvácení a perforaci trávicího traktu, které mohou být i smrtelné.
Vředy, perforace a krvácení do žaludku nebo střev
Jestliže jste měl/a v minulosti vřed žaludku nebo střev, zejména pokud byl komplikován perforací nebo krvácel, měl/a byste dávat pozor na jakékoli neobvyklé břišní příznaky a sdělit je neprodleně svému lékaři, zejména pokud se tyto projevy objeví na začátku léčby, protože riziko krvácení a tvorby vředů v zažívacím systému je v tomto případě větší, a to zejména u starších pacientů. Jestliže se objeví krvácení nebo vředy v zažívacím traktu, je třeba léčbu ihned ukončit.
Krvácení, vředy nebo perforace žaludku či střev se mohou objevit bez jakýchkoliv varovných příznaků i u pacientů, kteří dosud nikdy tyto potíže neměli. Tyto komplikace mohou být rovněž smrtelné.
Riziko vředů, perforace (proděravění) nebo krvácení do žaludku či střev se obecně zvyšuje s vyššími dávkami ibuprofenu. Riziko se rovněž zvyšuje při užívání ibuprofenu společně s některými dalšími léky (viz část Další léčivé přípravky a Ibuprofen Dr.Max).
Kožní reakce
Přestaňte užívat přípravek Ibuprofen Dr.Max s prvním příznakem kožní vyrážky, postižením sliznic nebo jiných známek alergie, protože se může jednat o první příznak závažných kožních reakcí (exfoliativní dermatitis, erytéma multiforme, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom), které mohou být někdy i smrtelné. Největší riziko vzniku těchto reakcí je v prvním měsíci léčby.
Účinky na srdce a mozek
Užívání léků jako je Ibuprofen Dr.Max může mírně zvýšit riziko srdečního záchvatu (infarktu myokardu) nebo mozkové mrtvice. Riziko je pravděpodobnější při užívání vysokých dávek a dlouhodobé léčbě. Nepřekračujte proto doporučenou dávku ani dobu léčby (7 dní po sobě).
Jestliže máte srdeční potíže, prodělal/a jste mozkovou mrtvici nebo se domníváte, že u Vás mohou existovat rizikové faktory pro vznik těchto chorob (např. proto, že máte vysoký krevní tlak, cukrovku, vysokou hladinu cholesterolu nebo kouříte), poraďte se o léčbě se svým lékařem či lékárníkem.
Účinky na ledviny
Ibuprofen může způsobovat problémy s funkcí ledvin, a to i u pacientů, kteří dosud neměli žádné potíže s ledvinami. Tyto potíže mohou u náchylných osob mít za následek otoky nohou a vést až k srdečnímu selhání nebo se může objevit vysoký krevní tlak.
Ibuprofen může způsobit poškození ledvin, zejména u pacientů, kteří již mají potíže s ledvinami, srdcem nebo játry nebo užívají diuretika, ACE inhibitory, případně u starších nemocných. Ukončení léčby ibuprofenem obvykle vede k úpravě stavu.
Další upozornění
Při dlouhodobém užívání léků proti bolesti ve vysokých dávkách se může objevit bolest hlavy, která se nemá léčit vyššími dávkami tohoto přípravku. Pravidelné užívání léků proti bolesti může způsobit trvalé poškození ledvin a riziko selhání ledvin.
Ibuprofen Dr.Max může snížit Vaši šanci otěhotnět. Jestliže plánujete otěhotnět nebo máte problémy s otěhotněním, informujte o tom svého lékaře.
Další léčivé přípravky a Ibuprofen Dr.Max
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval/a v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Nežádoucí účinky přípravku Ibuprofen Dr.Max mohou být výraznější, pokud se současně užívají některé další léky. Naopak, Ibuprofen Dr.Max může zvýšit nebo snížit účinek jiných léků nebo zvýraznit jejich nežádoucí účinky, pokud se tyto léky užívají současně.
Řekněte svému lékaři, pokud užíváte následující léky:
- jiné nesteroidní protizánětlivé léky
- kyselinu acetylsalicylovou (proti bolesti, zánětu, horečce, snižuje srážlivost krve)
- antikoagulancia (léky na ředění krve) jako je warfarin nebo heparin
- léky proti srážení krevních destiček (proti srážení krve) jako je tiklopidin nebo klopidogrel
- methotrexát (používaný k léčbě rakoviny a autoimunitních chorob)
- digoxin (na léčbu různých srdečních chorob)
- fenytoin (používá se k prevenci vzniku epileptických záchvatů)
- lithium (používá se k léčbě deprese a mánie)
- diuretika (léky na odvodnění) včetně draslík šetřících diuretik
- antihypertenziva (léky na vysoký krevní tlak): ACE inhibitory, např. kaptopril beta-blokátory antagonisté receptoru angiotenzinu II
- cholestyramin (používaný k léčbě vysokého cholesterolu)
- aminoglykosidy (léky proti některým typům bakterií)
- SSRI (léky proti depresi) jako je paroxetin, sertralin, citalopram
- moklobemid (RIMA - lék na depresi nebo sociální fobii)
- cyklosporin, takrolimus (léky na potlačení imunitní odpovědi po transplantaci orgánu)
- zidovudin nebo ritonavir (používají se k léčbě pacientů s HIV)
- mifepriston
- probenecid nebo sulfinpyrazon (na léčbu dny)
- chinolonová antibiotika
- deriváty sulfonylmočoviny (k léčbě cukrovky 2. typu)
- kortikosteroidy (proti zánětům)
- bisfosfonáty (používané při osteoporóze, Pagetově chorobě a ke snížení vysokých hladin vápníku v krvi)
- oxpentifylin ((pentoxifylin) používaný k léčbě chorob spojených s poruchou krevního oběhu v dolních nebo horních končetinách)
- baklofen (lék uvolňující svaly).
Pokud užíváte výše uvedené léky, poraďte se svým lékařem, než začnete užívat přípravek Ibuprofen Dr.Max.
Ibuprofen Dr.Max s jídlem a pitím
Přípravek Ibuprofen Dr.Max užívejte s jídlem nebo po jídle. Tabletu zapijte sklenicí vody.
Nepijte alkohol, protože může zhoršit nežádoucí účinky Ibuprofen Dr.Max, a to zejména účinky na žaludek, střeva či mozek.
Těhotenství a kojení
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék.
Ibuprofen se nesmí používat v posledních 3 měsících těhotenství, protože může způsobit významné poruchy srdce, plic a ledvin u ještě nenarozeného dítěte. Jestliže se používá na konci těhotenství, může způsobit krvácení u matky a dítěte a oslabit sílu děložních stahů, což může opozdit nástup porodu. V prvních 6 měsících těhotenství smíte používat Ibuprofen Dr.Max pouze po konzultaci se svým lékařem, a to jen pokud je to zcela nezbytné.
Přípravek patří do skupiny léků (NSAID), které mohou zhoršit plodnost žen. Tento účinek je reverzibilní a odezní po vysazení léku.
Ibuprofen se ve velmi malém množství vylučuje do mateřského mléka a při krátkodobé léčbě není obvykle nutné kojení přerušit. Jestliže však máte předepsanou dlouhodobou léčbu, je třeba zvážit předčasné ukončení kojení.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Ibuprofen obecně neovlivňuje schopnost řídit a obsluhovat stroje. Jelikož však při používání vysokých dávek se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako únava, ospalost a závratě (často hlášeny) a poruchy zraku (hlášeny méně často), u jednotlivých pacientů může být snížena schopnost řídit a obsluhovat stroje. Tento účinek je umocněn současným požitím alkoholu.


3. Jak se přípravek Ibuprofen Dr.Max užívá
Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Nežádoucí účinky lze minimalizovat používáním nejnižší účinné dávky po co nejkratší dobu potřebnou ke zvládnutí projevů choroby.
Neužívejte Ibuprofen Dr.Max déle než 7 dní bez porady s lékařem.
Dávka ibuprofenu závisí na věku a tělesné hmotnosti pacienta. Obvyklá dávka přípravku je:
Mírná až středně silná bolest a horečka
Dospělí a dospívající nad 12 let (≥ 40 kg)
Užívá se ½ až 1 tableta v jednorázové dávce nebo 3-4 krát denně v intervalu 4 až 6 hodin. Dávkování u bolesti hlavy při migréně: 1 tableta v jednorázové dávce, v případě potřeby 1 tableta v intervalech 4 až 6 hodin.
Maximální denní dávka by neměla překročit 3 tablety (1 200 mg).
Bolesti při menstruaci
Dospělí a dospívající nad 12 let
Užívá se ½ až 1 tableta 1-3 krát denně podle potřeby v intervalu 4 až 6 hodin. Maximální počet tablet by neměl překročit 3 tablety (1 200 mg) v jednom dni.
Tabletu užijte s jídlem nebo po jídle a zapijte ji sklenicí vody. Pro snadné spolknutí léku nebo úpravu dávek je možné tabletu rozdělit na dvě poloviny.
Obraťte se na svého lékaře, pokud se váš stav nezlepšil do 7 dní nebo se zhoršil.
Starší pacienti
Jestliže jste starší osoba, vždy se před užíváním přípravku Ibuprofen Dr.Max poraďte se se svým lékařem, protože budete náchylnější k nežádoucím účinkům, zejména ke krvácení a perforaci v trávicím traktu, což může být i smrtelná komplikace. Váš lékař Vám poradí.
Snížená funkce ledvin nebo jater
Jestliže máte sníženou funkci ledvin nebo jater, vždy se před užíváním přípravku Ibuprofen Dr.Max poraďte se svým lékařem. Lékař Vám dá příslušné pokyny.
Jestliže jste užil/a víc přípravku Ibuprofen Dr.Max, než jste měl/a
Jestliže užijete více tablet přípravku Ibuprofen Dr.Max než jste měl/a, kontaktujte svého lékaře, lékařskou pohotovostní službu nebo lékárníka.
Příznaky předávkování mohou být: nevolnost, zvracení a bolest žaludku nebo průjem. Rovněž se může vyskytnout hučení v uších, bolest hlavy, závratě a krvácení do žaludku nebo střev. U závažnějších případů předávkování se může vyskytnout netečnost, vzrušení, dezorientace, kóma, záchvaty, křeče (zejména u dětí), rozmazané vidění, oční problémy, selhání ledvin, poškození jater, nízký krevní tlak, dechový útlum, modravé zbarvení rtů, jazyka a prstů a zvýšený sklon ke krvácení. U astmatiků může rovněž dojít ke zhoršení astmatu.
Jestliže jste zapomněl(a) užít Ibuprofen Dr.Max
Jestliže jste si zapomněl/a vzít dávku svého léku, vezměte si příští dávku co nejdříve, pokud však nezbývají méně než 4 hodiny do příští dávky.
Neužívejte dvojnásobnou dávku, abyste doplnil/a vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.


4. Možné nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Ibuprofen Dr.Max nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Nežádoucí účinky se častěji vyskytují při vyšších dávkách a delším trvání léčby.
Užívání léků, jako je přípravek Ibuprofen Dr.Max, může mírně zvýšit riziko srdečního záchvatu (infarktu myokardu) nebo mozkové mrtvice. Při používání NSAID bylo popsáno zadržování vody (otoky), vysoký krevní tlak a srdeční selhání.
Nežádoucí účinky jsou uvedeny podle frekvence výskytu a jsou vyjádřeny následujícím způsobem:
Velmi časté: vyskytují se u více než 1 z 10 léčených osob
Časté: vyskytují se u 1 až 10 ze 100 léčených osob
Méně časté: vyskytují se u 1 až 10 z 1 000 léčených osob
Vzácné: vyskytují se u 1 až 10 z 10 000 léčených osob
Velmi vzácné: vyskytují se u méně než 1 z 10 000 léčených osob
Neznámé: frekvenci výskytu nelze určit z dostupných údajů.
Níže uvedené nežádoucí účinky jsou významné, a pokud se u Vás vyskytnou, vyžadují okamžitý zásah. V případě, že se vyskytnou níže uvedené projevy, přestaňte užívat Ibuprofen Dr.Max a okamžitě vyhledejte lékaře:
Časté černá dehtovitá stolice nebo zvracení s příměsí krve (vřed v zažívacím traktu s krvácením).
Velmi vzácné otok obličeje, rtů a hrdla (hrtanu), který může způsobit výrazné dýchací obtíže (angioedém), rychlý srdeční tep, závažný pokles krevního tlaku nebo život ohrožující šok náhlá alergická reakce s dušností, sípáním a poklesem krevního tlaku závažná vyrážka s tvorbou puchýřů na kůži, zejména na dolních končetinách, pažích, rukou a nohou, ale může se objevit i na obličeji a rtech (erytéma multiforme, Stevens-Johnsonův syndrom). Tyto obtíže mohou být ještě závažnější, puchýře jsou větší a rozšiřují se a části pokožky se mohou olupovat (Lyellův syndrom). Může se rovněž objevit závažná infekce s odumřením kůže (nekrózou), podkožní tkáně a svalů.
Jestliže se u Vás vyskytnou níže uvedené nežádoucí účinky, přestaňte užívat lék a obraťte se co nejdříve na svého lékaře:
Velmi časté pálení žáhy, bolest břicha, špatné trávení.
Méně časté rozmazané vidění nebo jiné oční potíže jako citlivost na světlo reakce z přecitlivělosti jako je kožní vyrážka, svědění, záchvaty astmatu (někdy s nízkým krevním tlakem).
Vzácné ztráta zraku.
Velmi vzácné náhle vzniklý otok plic s následnou dušností, vysokým krevním tlakem, zadržováním vody a přibýváním na váze.
Další možné nežádoucí účinky přípravku Ibuprofen Dr.Max jsou:
Velmi časté zažívací poruchy jako průjem, pocit nevolnosti, zvracení, plynatost, zácpa.
Časté vřed v zažívacím traktu s perforací nebo bez ní zánět střev a zhoršení zánětu tlustého střeva (kolitida) a zažívacího systému (Crohnova choroba) a komplikace slizničních výchlipek (divertiklů) na tlustém střevě (perforace nebo píštěl) mikroskopické krvácení do střev, které může mít za následek chudokrevnost (anémii) vředy a zánět v dutině ústní bolest hlavy, ospalost, závratě, únava, neklid, nespavost a podrážděnost.
Méně časté zánět žaludeční sliznice ledvinové potíže včetně otoků, zánět ledvin a selhání ledvin rýma dýchací obtíže (bronchospasmus).
Vzácné deprese, zmatenost, halucinace syndrom lupus erythematodes zvýšení hladiny močoviny a jaterních enzymů v krvi, pokles koncentrace hematokritu a krevního barviva hemoglobin, zpomalení shlukování krevních destiček a prodloužení doby krvácivosti, pokles hladiny vápníku v séru a zvýšení hladiny kyseliny močové v séru.
Velmi vzácné nepříjemné vnímání srdeční činnosti, srdeční selhání, srdeční infarkt nebo vysoký krevní tlak poruchy krvetvorby (s projevy jako horečka, bolest v krku, povrchové vředy v dutině ústní, chřipkové symptomy, těžká únava, krvácení z nosu a do kůže) zvonění nebo hučení v uších zánět jícnu nebo slinivky břišní zúžení střev akutní zánět jater, žlutavé zbarvení pokožky a očního bělma, porucha funkce jater, poškození nebo selhání jater zánět mozkových blan (bez přítomnosti bakteriální infekce) poškození tkáně ledvin vypadávání vlasů.
Přípravek Ibuprofen Dr.Max může způsobit snížení počtu bílých krvinek a Vaše odolnost vůči infekcím může být snížena. Jestliže se u Vás vyskytne infekce s projevy jako horečka a závažné zhoršení Vašeho celkového stavu nebo horečka s místními projevy infekce, jako je bolest v krku (larynx), hrtanu či ústech nebo potíže s močením, vyhledejte neprodleně svého lékaře. Bude Vám provedeno vyšetření krve s cílem zjistit případné snížení počtu bílých krvinek (agranulocytóza). Je důležité, abyste informoval/a svého lékaře o užívání tohoto léku.
Při léčbě ibuprofenem se u některých pacientů s autoimunitním onemocněním jako je systémový lupus erythematodes nebo smíšená choroba pojiva vyskytl zánět mozkových blan (meningitida) projevující se ztuhlostí šíje, bolestí hlavy, nevolností, zvracením, horečkou nebo dezorientací.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.


5. Jak Ibuprofen Dr.Max uchovávat
Uchovávejte tento přípravek mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obale. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.


6. Obsah balení a další informace
Co Ibuprofen Dr.Max obsahuje
- Léčivou látkou je ibuprofen (ibuprofenum). Každá potahovaná tableta obsahuje 400 mg ibuprofenu.
- Dalšími složkami jsou:
Jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hyprolosa, natrium-lauryl-sulfát, sodná sůl kroskarmelosy, mastek.
Obal tablety (potahová soustava Opadry 06B28499 bílá): hypromelosa 2910/5, makrogol 400, oxid titaničitý (E171), hypromelosa 2910/15, hypromelosa 2910/50.
Jak Ibuprofen Dr.Max vypadá a co obsahuje toto balení
Potahované tablety.
Bílé, oválné, bikonvexní (z obou stran vypouklé) potahované tablety s půlicí rýhou na jedné straně.
Tablety lze dělit na dvě stejné poloviny.
Velikosti balení
Blistry: 6, 10, 12, 20, 24, 30, 36, 50 a 100 potahovaných tablet.
Obal na tablety: 10, 20, 30 a 50 potahovaných tablet.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Držitel rozhodnutí o registraci
Dr. Max Pharma Ltd.
First Floor Roxburghe House
273-287 Regent Street
W1B 2HA London
Velká Británie
Výrobce
Actavis UK Limited
Whiddon Valley
Barnstaple
North Devon
EX32 8NS, Velká Británie
nebo
Balkanpharma - Dupnitsa AD
3, Samokovsko shose Str
2600 Dupnitsa
Bulharsko
nebo
PharmaPack International B.V.
Bleiswijkseweg 51
2712 PB Zoetermeer
Nizozemsko
nebo
Medis international, a.s., výrobní závod Bolatice
Průmyslová 961/16
747 23 Bolatice
Česká republika
Tento přípravek je schválený v členských státech EEA pod následovnými názvy:
Rakousko Ibunin 400 mg Filmtabletten
Belgie Ibunenon 400 mg filmomhulde tabletten
Bulharsko Ibudulor
Česká republika Ibuprofen Dr.Max 400 mg potahované tablety
Dánsko Ibunin
Estonsko Ifenin
Finsko Ifenin 400mg tabletti, kalvopäällysteinen
Irsko Buplex 400 mg film coated tablets
Island Ibuprofen Actavis
Itálie Zorendol
Litva Ifenin 400 mg plėvele dėngtos tabletės
Lotyšsko Ifenin 400 mg apvalkotās tabletes
Malta Ibufen 400 mg
Nizozemsko Ibuprofen Actavis 400 mg, filmomhulde tabletten
Norsko Ifenin
Polsko Ifenin
Ifenin Forte
Portugalsko Ifenin
Rumunsko Adagin 400 mg comprimate filmate
Švédsko Ifenin
Slovenská republika Ibudolor 400 mg
Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 26.6.2013

IBUPROFEN DR. MAX 400 MG POTAHOVANÉ TABLETY POR TBL FLM 100X400MG I
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena.

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.