800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 16:30 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup 100ml

50027573

Registrovaný léčivý přípravek více o legislativěinfo

COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup 100ml
79 Kč
Cena včetně DPH
Litujeme, ale hledané zboží není momentálně dostupné. K získání podrobnějších informací nás můžete kontaktovat na adrese info@docsimon.cz

Aplikační forma: sirupy a suspenze pro vnitřní použití

Indikační skupina: analgetika, antipyretika

Účinná látka: Paracetamolum 1000 mg, Promethazini hydrochloridum 20 mg, Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg v 1 dávce 20 ml

Expediční minimum: Coldrex Noční léčba je sirup určen k noční léčbě při chřipce a nachlazení u dospělých a dětí od 12 let. Kombinace tří léčivých látek odstraňuje nepříjemné příznaky provázející chřipku a nachlazení v nočním období. Coldrex Nočné léčba obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, promethazin, který uvolňuje ucpaný nos a usnadňuje tak dýchání a dextromethorfan, který tlumí suchý dráždivý kašel.

EAN: 8590335000186

Výrobce: Wrafton Laboratoires Ltd., Wrafton, Velká Británie, www.wrafton.com

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. POUŽITÍ LÉKŮ KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NEBO LÉKÁRNÍKEM.

Parametry
SUKL názevCOLDREX NOČNÍ LÉČBA 1000MG/20MG/15MG SIR 100ML I
SUKL kód0014921

Příbalové informace
Rozbalit

 
Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
         COLDREX NOČNÍ LÉČBA
                            sirup
 
Držitel rozhodnutí o registraci
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká
Británie.
Výrobce
Wrafton Laboratoires Ltd., Wrafton, Braunton, N.Devon, Velká Británie.
Složení
Léčivé látky: Paracetamolum 1000 mg, Promethazini hydrochloridum 20 mg, Dextromethorphani
hydrobromidum monohydricum 15 mg v 1 dávce 20 ml.
Pomocné látky: Tekutá glukóza, ethanol, makrogol 300, natrium-cyklamát, draselná sůl
acesulfamu, seskvihydrát hydrogen-citronanu sodného, natrium-benzoát, aroma, chinolinová žluť,
patentní modř V, čištěná voda. 
Jedna dávka 20 ml obsahuje 13,1 g cukru a 33 mg sodíku.
Indikační skupina
Analgetikum, antipyretikum.
Charakteristika
Coldrex Noční léčba je sirup určen k noční léčbě při chřipce a nachlazení u dospělých a dětí
 od 12 let. Kombinace tří léčivých látek odstraňuje nepříjemné příznaky provázející chřipku a
nachlazení v nočním období. Coldrex Nočné léčba obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a
horečce, promethazin, který uvolňuje ucpaný nos a usnadňuje tak dýchání a dextromethorfan, který
tlumí suchý dráždivý kašel.
Indikace
Coldrex Noční léčba sirup je určen pro dospělé a děti od 12 let k úlevě od nepříjemných příznaků
chřipky a nachlazení během noci. Coldrex Noční léčba odstraňuje bolest hlavy, bolesti v krku a
svalové bolesti, snižuje horečku a zimnici, uvolňuje ucpaný nos, tlumí suchý dráždivý kašel a tím
pomáhá zajistit nerušený spánek.
Kontraindikace
Coldrex Noční léčba se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné nebo pomocné
látky. Vzhledem k obsahu účinných látek se nesmí podávat dětem do 12 let. Pacienti se sníženou
funkcí jater nebo ledvin, pacienti užívající současně nebo v posledních dvou týdnech léky proti
depresi a pacienti, kteří mají problémy s požíváním alkoholu nesmí přípravek užívat. Pouze na
doporučení lékaře užívají přípravek pacienti s průduškovým astmatem, epilepsií, glaukomem
(zelený zákal), pacienti s onemocněním srdce, s obtížemi při močení nebo zvětšenou
prostatou. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti, kteří současně užívají léky
snižující srážlivost krve a léky na úzkost nebo poruchy spánku.
Těhotné a kojící ženy se musí před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.
Nežádoucí účinky
Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užití
vzácné. Nejčastěji se objevuje únava a ospalost, zvláště při nedostatečně dlouhém nočním
spánku. Ojediněle se může objevit kožní vyrážka, zvýšená citlivost vůči slunečnímu záření, suchost
v ústech, zastřené vidění, neklid a závrať, nevolnost nebo ztížené močení. Při výskytu těchto
nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte užívání přípravku a poraďte se
s lékařem nebo lékárníkem. Coldrex Noční léčba může zkreslit výsledek těhotenského testu
prováděného z moči.
Interakce
Účinky přípravku Coldrex Noční léčba a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem
ovlivňovat. Tento přípravek se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě
deprese (inhibitory MAO), protože může dojít k vzestupu krevního tlaku a horečky. Současné
dlouhodobé užívání tohoto přípravku a některých léků na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik a
alkoholu může způsobit poškození jater. Současné užívání přípravku spolu s léky na spaní nebo
na uklidnění zvyšuje tlumivé účinky přípravku.
Dávkování a způsob podávání
Dospělí a mladiství užívají na noc 20 ml sirupu těsně před ulehnutím. Dětem od 12 do 15 let se
podává na noc 10 ml sirupu těsně před ulehnutím. Odměrný kalíšek se naplní ke značce 20 ml nebo
10 ml. Kalíšek je součástí každého balení. Na noc nepodávejte více než jednu dávku
přípravku. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Upozornění
Obsahuje paracetamol - Užíváte-li současně jiné léky obsahující paracetamol (během dne),
nesmíte překročit maximální dávku paracetamolu, která je pro dospělé a mladistvé 4000 mg a pro
děti od 12 do 15 let 1500 mg. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku
závažného poškození jater. 
Užíváte-li jiné léky na nachlazení, proti kašli nebo uvolňující ucpaný nos, poraďte se o vhodnosti
užívání sirupu Coldrex Noční léčba s lékařem nebo lékárníkem. Jestliže se příznaky onemocnění do
3 dnů nezlepší (horečka, bolest), poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek
déle než 7 dnů. Během léčby tímto přípravkem nepožívejte alkohol. Při nedostatečně dlouhém
spánku může přípravek ovlivnit pozornost a schopnost soustředění. O případném řízení motorových
vozidel a obsluze strojů se poraďte s lékařem. Při předávkování nebo při náhodném požití léku
dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě 15-30 st. C.
Varování
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. 
Lék uložte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
160 ml, 100 ml sirupu.
Datum poslední revize
21.4.2004

COLDREX NOČNÍ LÉČBA por sir 1x100ml
COLDREX MAXGRIP nápoj CITRÓN sáčky 10
registrovaný léčivý přípravek
COLDREX tbl 12
registrovaný léčivý přípravek
NASIVIN Sinus sirup 100ml
doplňek stravy
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena.

info  Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.