800 200 205 Po–Pá od 07:30 do 17:00 info@docsimon.cz
0,00 Kč
měna
0

COLDREX MAXGRIP nápoj CITRÓN sáčky 10

COLDREX MAXGRIP nápoj CITRÓN sáčky 10
běžná cena 199 Kč
ušetříte 30%
139 Kč
Cena včetně DPH

Aplikační forma: prášky a granuláty

Indikační skupina: analgetika, antipyretika

Účinná látka: Paracetamolum 1000 mg, Phenylephrini hydrochloridum 10 mg, Acidum ascorbicum (vit. C) 40 mg

Expediční minimum: Coldrex MaxGrip horký nápoj s příchutí citronu obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku je obsažen v maximální dávce. Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Coldreac též obsahuje vitamin C, který je bčžnou součástí přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu často chybí. Léčivé látky v Coldrexu MaxGrip nezpůsobují ospalost.

EAN: 8594060895055

Výrobce: SmithKline Beecham SA, Madrid, Španělsko, www.gsk.cz

Příbalové informace
Rozbalit

Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
         COLDREX MAXGRIP CITRON
                            Prášek pro příprav roztoku k vnitřnímu užití
 
Držitel rozhodnutí o registraci
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.
Výrobce
SmithKline Beecham SA, Alcala de Henares, Madrid, Španělsko.
Složení
Léčivé látky: Paracetamolum 1000 mg, Phenylephrini hydrochloridum 10 mg, Acidum ascorbicum
(vit. C) 40 mg v jednom sáčku.
Pomocné látky:Kyselina citronová, citronan sodný, kukuřičný škrob, cyklamát sodný, sacharóza,
sacharin, citronová příchuť, přírodní barvivo kurkumin (E 100).
Indikační skupina
Analgetikum, antipyretikum.
Charakteristika
Coldrex MaxGrip horký nápoj s příchutí citronu obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce,
který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. V přípravku je
obsažen v maximální dávce. Dále obsahuje fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní
dutiny, a tak usnadňuje dýchání. Coldreac též obsahuje vitamin C, který je bčžnou součástí
přípravků proti chřipce. Doplňuje vitamin C, který v počátečním stadiu chřipky a nachlazení tělu
často chybí. Léčivé látky v Coldrexu MaxGrip nezpůsobují ospalost.
Indikace
Coldrex je vhodný pro dospělé a mladistvé k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky, silného
nachlazení a jiných horečnatých onemocnění. Coldrex MaxGrip odstraňuje bolesti hlavy, bolesti
v krku, bolesti svalů a kloubů, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a snižuje horečku.
Kontraindikace
Coldrex MaxGrip se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol, fenylefrin, vitamin C
nebo pomocné látky. Dále jej nesmí užívat pacienti s onemocněním srdce, s vysokým krevním
tlakem, cukrovkou, s onemocněním jater nebo ledvin, se žloutenkou, se zvýšenou funkci štítné
žlázy, pacienti, kteří užívají současné léky k léčbé deprese, beta-blokátory, léky užívané k léčbě
vysokého krevního tlaku a dále ti nemocní, kteří užívali poslední dva týdny inhibitory
monoaminooxidázy. Vzhledem k obsahu paracetamolu nesmí přípravek užívat dáti do 15 let.
Přípravek nesmí užívat těhotné ženy. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné
doporučení lékaře.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, nežádoucí účinky se dostavují zřídka. Ojediněle se může objevit
alergická reakce, jako je kožní vyrážka. Fenylefrin může způsobit nevolnost, bolest hlavy, mírný
vzestup krevního tlaku a velmi zřídka bušení srdce. Tyto účinky jsou přechodné. Při případném
výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakci se o dalším užívání přípravku poraďte
s lékařem.
Interakce
Účinky Coldrexu MaxGrip a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně
ovlivňovat. Než začnete užívat Coldrex MaxGrip, je třeba se poradit s lékařem v následujících
případech: 
            - Užíváte metoclopramid nebo domperidon (k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo
              cholestyramin k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi, protože dochází k ovlivnění
             vstřebávání paracetamolu. 
            - Užíváte léky ke snížení srážlivosti krve (např. Warfarin), protože by mohlo dojít k zvýšení krvácivosti. 
Pokud užíváte přípravky určené k léčbě deprese, vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce,
nesmíte Coldrex MaxGrip užívat.
Dávkování a způsob použití
Vysypte obsah sáčku do sklenice a přelijte horkou vodou. Míchejte, dokud se nerozpustí. V případě
potřeby přidejte studenou vodu, podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem a vypijte.
Dospělí a mladiství: 1 sáček každých 4-6 hodin. Jednotlivé dávky neužívejte dříve než za 4 hodiny.
Maximální jednotlivá dávka je 1 sáček, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Nepřekračujte
doporučené dávkování.
Upozornění
Obsahuje paracetamol, neužívejte současně jiné přípravky, které obsahují paracetamol, ani
jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo na uvolnění ucpaného nosu.  Pokud nedojde do 3 dnů
ke zlepšení příznaků (horečka, bolest) nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky
nebo neobvyklé reakce, poraďte, se o další léčbě s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte tento
lék déle než 7 dnů. Ve všech případech podezření na předávkování nebo náhodné požití přípravku
dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky. Důvodem je možné riziko
pozdějšího vážného poškození jater. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku
závažného poškození jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře, pokud máte problémy
s požíváním alkoholu, trpíte onemocněním jatera nebo užíváte jakékoliv léčivo obsahující
paracetamol. Vzhledem k obsahu fenylefrinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní
dopingová zkouška). Přípravek je vzhledem k obsahu sodíku (116 mg v jednom sáčku) škodlivý
pro pacienty s dietou s omezením sodíku. Přípravek obsahuje 3725 mg sacharózy. Proto není
vhodný pro pacienty s vrozenou nesnášenlivosti fruktózy, glukoso-galaktosovým malabsorpčním
syndromem (porucha trávení glukózy a galaktózy) nebo nedostatkem sacharázy-isomaltázy (enzym
štěpící sacharózu a isomaltózu).
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.
Varování
Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.
Balení
5 sáčků.
Coldrex je registrovaná obchodní známka skupiny firem GlaxoSmithKline.
Datum poslední revize
26.6.2002
 

COLDREX MAXGRIP CITRON por plv sol 5ks sáč coldrex maxigrip - 209734
COLDREX tbl 24
COLDREX tbl 24
119 Kč
běžná cena 140 Kč
léčivo
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
NAC AL 600 šumivé tbl 10x 600mg
69 Kč
běžná cena 92 Kč
léčivo
Ověření internetových stránek a lékárny:
SUKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41 Praha 10, tel. +420 272 185 111, www.sukl.cz

Hlášení nežádoucích účinků Informační povinnosti o EET
© Česká lékárna Holding a.s. Všechna práva vyhrazena.