internetová lékárna

nezobrazovat reklamy
advcheck

počet položek: 0
celková cena: 0,00 Kč

CZK EUR USD GBP PLN
Vše o nakupování

ANOPYRIN tbl 10x 400mg

ANOPYRIN tbl 10x 400mg
léčivo
EAN8584005111005
NázevANOPYRIN tbl 10x 400mg
Cena s DPH19,00 Kč
Sazba DPH10 %
Běžná cena22,00 Kč
ušetříte 13.6%
 přidat kusodebrat kus 
Aplikační formatablety, tobolky
Indikační skupinaanalgetika, antipyretika
VýrobceZentiva a.s., Hlohovec, Slovensko , www.sanofi-aventis.cz, www.zentiva.cz
Účinná látkaAcidum acetylsalicylicum 400 mg
Těhotenství a kojeníV průběhu prvního a druhého trimestru nesmí být kyselina acetylsalicylová podána, pokud to není zcela nezbytné. Přípravek nesmí být podáván ve třetím trimestru těhotenství. Kojící matky mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře.
Expediční minimumANOPYRIN účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu. Užívá se při horečce a bolesti provázející zejména akutní chřipková onemocnění. Dále je účinný při bolestech hlavy, kloubů, zubů, nervů a bolestech páteře různého původu. Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 16 let.
Doporučené dávkováníObvyklé dávkování u dospělých a mladistvých od 16 let je 1 - 2 tablety každých 4 - 8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Přípravek nepodávejte dětem a mladistvým do 16 let. Děti a mladiství smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem.
Příbalové informace ZOBRAZIT ZOBRAZIT

ANOPYRIN 400 mg

(Acidum acetylsalicylicum)

tablety

výrobce

Zentiva a.s., Hlohovec , SR.

držitel registračního rozhodnutí

Zentiva a.s., Hlohovec , SR.

složení - (zpravidla) účinné látky

Acidum acetylsalicylicum 400 mg v 1 tabletě.

složení - pomocné látky

Kukuřičný škrob, mastek, glycin, uhličitan vápenatý.

farmakoterapeutická skupina

Analgetikum, antipyretikum.

charakteristika

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

Použití tzv. pufrovaných tablet mírní výskyt nežádoucích účinků na zažívací ústrojí.

indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek se užívá při horečce a bolesti zejména při akutních chřipkových onemocněních.

Dále při bolestech hlavy, kloubů, zubů, nervů a bolestech páteře různého původu.

Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 16 let.

kontraindikace

Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na salicyláty nebo na některou pomocnou látku, při chorobné krvácivosti, při chirurgických zákrocích spojených s větším krvácením, při vředové nemoci, při průduškovém astmatu, ve věku do 16 let při současně probíhajícím horečnatém onemocnění.

nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit poruchy zažívacího ústrojí (žaludeční nevolnost, zvracení, krvácení). Při dlouhodobém užívání se může vyskytnout zvýšená krvácivost, poruchy krvetvorby, poškození funkce jater a ledvin. U přecitlivělých osob může vyvolávat různé alergické projevy (astmatický záchvat, kožní vyrážky). U dětí s virovým onemocněním existuje možnost vzniku tzv. Reyova syndromu (poruchy vědomí, křeče, vysoké teploty).

V případě výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

interakce

Účinky přípravku Anopyrin 400 a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat.

Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve, zvyšuje riziko krvácení z trávicího ústrojí při současné hormonální léčbě, zvyšuje účinek a nežádoucí účinky léků používaných pro léčbu revmatických onemocnění. Dále zesiluje účinek léků používaných při léčbě cukrovky a zesiluje nežádoucí účinky metotrexátu a sulfonamidů.

Kyselina acetylsalicylová snižuje účinek léků působících na močové ústrojí.

těhotenství a laktace

Kojící matky mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře.

Přípravek nesmí být podáván ve třetím trimestru těhotenství, neboť by mohl způsobit vážné poškození plodu, mohl by vést k prodloužení či opoždění porodu a prodloužení krvácení.

V průběhu prvního a druhého trimestru těhotenství nesmí být přípravek podáván, pokud to není zcela nezbytné. Pokud je však ze závažných důvodů přípravek podán ženám, které chtějí otěhotnět nebo jsou v prvním a druhém trimestru těhotenství, pak musí být podávaná dávka co nejnižší a doba léčby co nejkratší.

dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a mladistvých od 16 let je 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit.

Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny.

Přípravek nepodávejte dětem a mladistvým do 16 let. Děti a mladiství smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem.

Dávkování vždy určí lékař.

způsob použití

Tablety užijte celé nebo nejlépe rozpadlé v malém množství vody, ke konci jídla nebo po něm a zapijte vhodnou tekutinou, nejlépe zásaditou minerálkou.

předávkování

Předávkování se projevuje poruchami dýchání, rozvratem vnitřního prostředí a poruchami vědomí. Při objevení se těchto příznaků rychle vyhledejte lékaře. Při náhodném požití přípravku dítětem také vyhledejte lékaře.

upozornění (příbalový leták)

O vhodnosti současného užívání Anopyrinu s jinými léky proti bolesti nebo horečce se poraďte s lékařem. Bez lékařského doporučení užívejte přípravek nejdéle po dobu 7 dní.

Neustoupí-li bolesti do 7 dnů nebo do 3 dnů teploty neklesnou, případně se během léčby příznaky zhorší, vyhledejte lékaře. Během léčby Anopyrinem nepijte alkoholické nápoje.

Děti smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.

U dětí a mladistvých do 16 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu. Reyův syndrom je život ohrožující stav, který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí. Příznaky se mohou objevit budí během nemoci nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence, tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztráta energie, únava, ospalost, netečnost, ztrnulost, pohled "do prázdna", nebo naopak podrážděné a agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého vyskytne kterýkoliv z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře.

Přípravek patří do skupiny léků (nesteroidních antirevmatik), které mohou poškodit plodnost u žen. Po přerušení užívání dojde k úpravě.

uchovávání (příbalový leták)

Uchovávejte při teplotě 15-25 st. C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

varování (příbalový leták)

Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

balení (příbalový leták)

10 tablet, 10 x 10 tablet.

datum zpracování

31.10.2007 (č.j. 3553/03)

datum aktualizace

2006/05/03/V
2007/10/31/M

 

 
 
SUKLANOPYRIN 400 mg tbl 10x400mg -

Mohlo by Vás zajímat

IBUPROFEN AL tbl  30x 400mg

41,00 Kč

běžná cena
50,00 Kč

ušetříte 18%

léčivo

NALGESIN S tbl 10x 275mg

76,00 Kč

běžná cena
87,00 Kč

ušetříte 12.6%

léčivo

PANADOL EXTRA tbl 30

75,00 Kč

běžná cena
91,00 Kč

ušetříte 17.6%

léčivo